Vi besøkte Oslo Kunstforening (OK) i begynnelsen av juni, rett etter gjenåpningen av Oslo. Vi takker ydmykt for den den gode mottakelsen showet fikk.
Skole-Petter Anna hadde performance ved Oslo Kunstforening, 7.-10.juni for 3.-5.klasse. Vi hadde vår forestilling samtidig som Hans Ragnar Mathisen stilte ut sine bilder på OK.

Vi er en del av kunstprosjektet «Voi, voi, vi er på utstilling», som startet høsten 2020, og varer ut november 2021. Prosjektet er et samarbeid mellom Sámi Dáiddaguovddáš/Samisk Senter for samtidskunst og Norske Kunstforeninger.
– Vi ble spesielt rørt og glad over å få tilbakemeldinger fra skoleelevene i brevsform. En av elevene skriver til oss, at performancen var kjempegøy! Videre at de lærte om samekulturen på en veldig morsom måte, og når det hele var slutt skulle eleven ønske at det hadde vart mye lenger! Det er en god attest, sier Anna Anita Guttorm i Skole-Petter Anna.
Det satiriske showet Skole-Petter Anna begeistret både barn og voksne i Oslo, og vi fikk, som nevnt, en bunke med hilsninger fra skolebarna der de uttrykte at performancen var underholdende, spennende og lærerik. Brevene og tegningene er overrakt Norske Kunstforeninger.
Vårt show besøkte også Molde Kunstforening 25.-28.mai i år, samtidig som kunsten til Ragna Misvær Grønstad ble stilt ut.
Vår performance, Skole-Petter Anna, ble vist over fire dager på det staselige Romsdalsmuseet. Takk til Molde Kunstforening og Romsdalsmuseet for samarbeidet!

